Úrazové pojištění SLAVIA pojišťovny Vám nabízí rychlou a levnou možnost finanční ochrany v případě úrazu. Kalkulačka úrazového pojištění.
Slavia pojišťovna a.s. nabízí kromě jiných produktů komerčního pojištění i speciální úrazové pojištění ZDRAVÍ+, v rámci kterého lze sjednat pojištění pro případ smrti způsobené úrazem, trvalých následků způsobených úrazem, případ doby nezbytného léčení úrazu, pobytu v nemocnici následkem úrazu a dodatečně i případ pobytu v nemocnici následkem úrazu a nemoci.
Na co se úrazové pojištění Slavia pojišťovny přesně vztahuje?
Předmětem tohoto pojištění je úraz pojištěné osoby, který je v pojistných podmínkách definován jako: „poškození zdraví nebo smrt pojištěného, které byly způsobeny neočekávaným a náhlým působením zevních sil nebo vlastní tělesné síly nezávisle na vůli pojištěného“. Důležité tedy je, že se musí jednat o nahodilou událost kterou pojištěný nemohl nijak ovlivnit a ke které došlo ještě během trvání pojištění.
Jak se liší jednotlivé druhy úrazového pojištění Slavia pojišťovny?
Jednotlivé druhy úrazového pojištění Slavia pojišťovny dělíme na: pojištění smrti následkem úrazu, pojištění pro případ trvalých následků úrazu, pojištění pro případ doby nezbytného léčení úrazu a pojištění hospitalizace způsobené úrazem nebo nemocí.Úrazové pojištění smrti následkem úrazu
Tento druh úrazového pojištění zajistí předem určenou obmyšlenou osobu v případě smrti pojištěného. Pojistitelem se tedy vyplatí ve smlouvě předem sjednaná pojistná částka, a to i v případě, kdy k úmrtí došlo nejpozději do jednoho roku ode dne úrazu.
Za situace, kdy po úrazu došlo k trvalým zdravotním následkům a pojistitel (tedy Slavia pojišťovna a.s.) již za ně určité pojistné plnění poskytla, v případě smrti pojištěné osoby na následky téhož úrazu vyplatí pojistitel pouze rozdíl mezi sjednanou částkou pro případ smrti a již poskytnutým plněním za trvalé následky.
Úrazové pojištění pro případ trvalých následků úrazu
Pojistné plnění za trvalé následky způsobené úrazem odpovídá tolika procentům ze sjednané pojistné částky, kolik je uvedeno v Oceňovací tabulce pojistitele pro jednotlivé druhy a rozsah trvalých následků. Podmínkou pro výplatu pojistného plnění však je, že rozsah trvalého následku úrazu musí dosáhnout alespoň jednoho procenta dle Oceňovací tabulky.
Kromě této tabulky se v určitých případech přihlédne i k vyjádření a odbornému posudku smluvního lékaře pojišťovny. V případě kdy součet procent jednotlivých následků úrazu přesáhne výši sjednané pojistné částky, vyplatí se 100 procent této pojistné částky.
Úrazové pojištění pro případ doby nezbytného léčení úrazu
Účelem tohoto typu pojištění je finanční zajištění v podobě denního odškodného za dobu, která byla nezbytná k léčení úrazu. Počet dnů, který vám bude pojišťovnou proplacen se určí na základě lékařské zprávy, avšak pokud se jedná o léčení kratší sedmi dnů, nárok na pojistné plnění za léčení nevzniká. Pro účely tohoto pojištění lze denní odškodné poskytnout maximálně za 180 dnů nezbytného léčení.
Úrazové pojištění hospitalizace způsobené úrazem
Pojištění pokrývá nezbytný pobyt v nemocnici následkem úrazu, kdy je pojištěná osoba hospitalizována po dobu nejméně 24 hodin. Maximální počet dnů hospitalizace, za který náleží pojistné plnění je 365 dnů a to během trvání pojištění.
Úrazové pojištění hospitalizace způsobené nemocí, těhotenstvím a porodem
Opět v tomto případě platí, že minimální délka hospitalizace musí činit alespoň 24 hodin a nejdéle 365 dnů v průběhu trvání úrazového pojištění. Dodatečně se však tento typ úrazového pojištění může po dodržení čekacích dob vztahovat i na nemoc, těhotenství a samotný porod. Čekací doba pro hospitalizaci z důvodu nemoci je stanovena na dva měsíce od dne počátku pojištění a v případě jejího nedodržení (tedy hospitalizace dříve než po 2 měsících), se pojistné plnění za pobyt v nemocnici neproplácí. Co se týče těhotenství a porodu, činí čekací doba osm měsíců. Toto platí i pro hospitalizaci z důvodu zubního ošetření, zhotovení zubních náhrad a chirurgických úkonů v oblasti čelisti.
Lze úrazové pojištění od pojišťovny Slavia sjednat i pro děti?
Slavia úrazové pojištění lze sjednat i pro osoby od 0 do 18 let avšak pouze jako doplňkové pojištění k pojištění dospělých osob, tedy rodičů. Toto dětské pojištění může zahrnovat „pojištění pro případ trvalých následků úrazů“, „pojištění pro případ doby nezbytného léčení“ a „pojištění pro případ hospitalizace úrazem a nemocí“. V případě pojistné události pojistitel proplatí maximálně 90 dnů a minimálně 24 hodin hospitalizace. Taktéž je v pojištění zahrnuta hospitalizace z důvodu nemoci a to pouze po splnění čekacích dob. Odchylně od úrazového pojištění pro dospělé osoby, se toto doplňkové dětské pojištění nevztahuje na hospitalizaci z důvodu těhotenství či porodu.
Jaké jsou výluky z úrazového pojištění od Slavia pojišťovny?
Úrazové pojištění od pojišťovny Slavia nepokrývá například úrazy nastalé při extrémních sportech, při řízení motorového vozidla (není li ujednáno v pojistné smlouvě jinak), úrazy vzniklé v souvislosti s psychickou poruchou, poruchou vědomí či v souvislosti s nemocí, která nastala již před počátkem pojištění. Dále není pojistitel povinen poskytnout pojistné plnění za následky léčebných či preventivních zákroků jenž pojištěný podstoupil za účelem léčení následků úrazu. Výčet všech výluk je vždy uveden u konkrétního typu úrazového pojištění v pojistných podmínkách tohoto produktu.
Jak si mohu úrazové pojištění od Slavia pojišťovny sjednat?
Pro sjednání úrazového pojištění je nutné do pojistné smlouvy uvést své pasové a kontaktní údaje a vybrat si příslušný typ úrazového pojištění a pojistnou částku. Mezi faktory ovlivňující cenu pojištění patří váš věk a vaše zařazení do příslušné rizikové skupiny. Slavia pojišťovna rozlišuje čtyři rizikové skupiny a pro určení do které ze skupin patříte, je rozhodující ta nejrizikovější činnost, kterou v zaměstnání či ve volném čase vykonáváte.
První skupina
Do první rizikové skupiny jsou zahrnuti lidé, jenž pracují v kulturní činnosti, administrativě, managementu či zdravotnictví, tedy neúčastní se manuálních činností. Sporty jsou v této skupině zahrnuty pouze rekreační.
Druhá skupina
Druhá skupina se již vztahuje na pracovníky z výrobní oblasti, nebo ty, kteří se v běžném životě vystavují zvýšenému riziku (například policisté, dělníci, členové ostrahy atd.) Zahrnuty jsou sporty, které se vykonávají nejvýše na úrovni okresního přeboru.
Třetí skupina
Do třetí rizikové skupiny se řadí zaměstnanci a pracovníci s již výrazně vysokým rizikem úrazu. Jedná se například o záchranáře, hasiče, pyrotechniky či pracovníky hlubinných dolů.
Profesionální sporty jsou zahrnuty na úrovni krajského přeboru.
Nejrizikovější čtvrtá skupina
Nejrizikovější osoby pojistitel zařazuje do čtvrté skupiny a jedná se o taková povolání a činnosti, které jsou extrémně nebezpečné (např. kaskadéři, pracovníci ozbrojených sil nebo profesionální sportovci). Z profesionálních sportů jsou z pojistného plnění za úraz vyloučeny hokej, fotbal, rugby a motorové sporty.
Kromě zařazení do rizikové skupiny také obecně platí, že pokud již zájemce o pojištění dosáhl 60 let věku, je pro sjednání úrazového pojištění povinen projít vstupní lékařskou prohlídkou. Na základě této prohlídky pak pojistitel určí, zda-li osobu do úrazového pojištění přijme a pojistí ji, nebo zda li je její zdravotní stav natolik rizikový, že si dané pojištění nebude moci u pojistitele sjednat.