Foto: Steven Lewis, Unsplash
Zbytečné cestovní pojištění? Raději nenechávejte nic náhodě
Pojištění do zahraničí vás dokáže ochránit před mnoha zbytečnými výdaji. Při správně nastaveném krátkodobém cestovním pojištění za vás pojišťovna uhradí veškeré léčebné výdaje – transport do nemocnice, operace, hospitalizace, léky a případně i převoz domů. Pokud vyjedete za hranice jako samoplátce, mohou náklady na případné ošetření dosahovat i milionových částek. Jaké situace se vám mohou přihodit?
- Při nakupování vám někdo cizí přejede nohu vozíkem. Kvůli bolesti raději dojedete do nejbližší nemocnice. Tam zjistíte, že v noze máte zlomené zánártní kůstky. Bude potřeba rentgen, nakoupení léků proti bolesti a otoku a následná rekonvalescence. Samoplátce by taková léčba podle komplikovanosti zranění stála tisíce až desetitisíce korun.
- Vydáte se za příbuznými žijícími za hranicemi. Po společném obědě vyrazíte na procházku po městě. Na mokrém chodníku uklouznete a upadnete. Bolest v koleni vás dožene k zavolání záchranné služby. Výsledek? Natržené vazy v koleni. Doporučená plastika křížového vazu a dlouhodobá rehabilitace. Takové zranění vás může stát i statisíce korun.
- Zahraniční přátelé vás pozvali na víkend. Protože jste se dlouho neviděli, vyrazíte spolu do restaurace. Cesta po příkrých schodech do sklepních prostor vám ale nevyšla a vy jste se k baru bolestivě skutáleli. Následná bolest hlavy si žádá vyšetření u lékaře. Otřes mozku s hospitalizací a vyšetřeními vás jako samoplátce vyjde i na 30 000 Kč za jediný den.
Pojistku zařídíte během několika minut
Místo toho, abyste se strachovali a báli volnočasových aktivit, si raději zařiďte cestovní pojištění. Naše online kalkulačka vám v okamžiku připraví nabídku přímo na míru. Podle vzdálenosti destinace a dalších údajů vám pak ukáže i cenu – základní nabídky se pohybují řádově v desetikorunách za den pobytu v zahraničí. Za tuto minimální investici pak získáte jistotu silného partnera v jakékoliv situaci.
Díky našim dobrým vztahům s pojišťovnami vám navíc můžeme nabídnout příznivější ceny, než jaké byste získali na kamenných pobočkách. Vše sjednáte i zaplatíte z domova a ušetřený čas můžete využít k odpočinku před cestou.
Na modrou kartičku nespoléhejte
Možná si řeknete, že cestovní pojištění není potřeba, když od pojišťovny máte modrou kartičku. Evropský průkaz zdravotního pojištění sice platí ve všech státech EU, avšak hradí pouze základní a nezbytné ošetření v nejbližším státním zdravotnickém zařízení. Léky, hospitalizaci, transport a další výdaje vám již nikdo nezaplatí. Navíc musíte počítat s možnou spoluúčastí (podle zdravotnických předpisů konkrétního státu). O kartičce se více dočtete v našem článku „K čemu slouží EHIC karta?“. Spíše než na průkazku se raději spolehněte na mnohem komplexnější cestovní pojištění.
Krátkodobé cestovní pojištění se vyplatí
I když vyrazíte jen na krátkou návštěvu, nezapomeňte si sjednat krátkodobé cestovní pojištění. Na rozdíl od modré kartičky pojištěnce za vás v případě onemocnění nebo úrazu pojišťovna zaplatí veškeré náklady na vaši případnou léčbu a další úkony. Bez cestovního pojištění vám hrozí vysoké částky i za banální ošetření. Vždy je lepší se před cestou chránit pojistkou – získáte tak asistenční pomoc po telefonu a další výhody a v případě zranění nebudete muset panikařit.